Nadácia Šťastné srdcia podporila

IMG-20200330-WA0000

Nadácia Šťastné srdcia zakúpila materiál na rúška pre našich malých pacientov a pre personál na oddelení. Šije ich pre nás milá sestrička Ruženka. Na fotografii je náš pán primár Nosáľ a malý pacient Adamko, ktorý sa úspešne zotavuje po 4. operácii jednokomorového srdiečka.


Milova 2020 282

Nadácia Šťastné srdcia darovala naším dvom malým pacientkám Bianke a Natálke hračky pri odchode z oddelenia . Natálka u nás strávila vyše mesiac a po úspešnej operácii prekonala veľmi ťažkú infekciu. Našťastie sme všetko dobre zvládli. Prajeme našim dievčatám sťastný návrat domov. J


Slivo Palko

Nadácia Šťastné srdcia zakúpila nášmu pacientovi Paľkovi autosedačku. Paľko u nás od roku 2016 absolvoval celkovo 5 operácií a sme radi, že táto bola už posledná. Prajeme mu spokojné cestovanie. 🙂


Nadácia Šťastné srdcia zakúpila nášmu malému pacientovi Oliverovi parný hrniec na prípravu jedál.

Oliverko sa predčasne narodil s ťažkou chybou srdiečka a vážil iba 2 kg.
Podstúpil u nás 3 veľké operácie s niekoľkými prídavnými výkonmi. Po poslednej operácii u nás strávil 108 dní. Dúfame, že mu chutí, a že pekne priberie :). Od Oliverkovej mamičky:

" Veľmi pekne ďakujeme Nadácii šťastne srdcia za úžasný darček. Príprava jedla pre Oliverka je zdravá a rýchla, a teda mi šetrí čas, ktorý možem venovať synovi, čo je pre mňa po takom dlhom čase strávenom v nemocnici to najdôležitejšie. "

Petrezs

Nadácia Šťastné srdcia zakúpila našej malej pacientke Natálke domáci monitor Snuza. Natálka k nám prišla ako 1,7 kg predčasne narodené bábätko. Absolvovala 2 operácie a strávila u nás 104 dní. Prajeme jej rýchle zotavenie J.


Nadácia Šťastné srdcia zakúpila autosedačku nášmu malému pacientovi Matejovi Klackovi. Matej absolvoval u nás už 3 operáciu a hrdinsky zvládol poslednú hospitalizáciu s 2 operáciami v dĺžke 112 dní. Nech sa mu len dobre darí!


Nadácia Šťastné srdcia podporila účasť našich sestričiek z operačky Jaroslavy Severíniovej a Nikolety Balážovej na celoslovenskej konferencii sestier.


Matiaskova

Nadácia Šťastné srdcia prispela na zakúpenie kočíka našej malej pacientke Dorotke Matiaškovej, ktorá u nás v novorodeneckom veku absolvovala operáciu komplikovanej chyby srdca a strávila tu viac ako 3 mesiace. Prajeme Dorotke nech sa jej dobre darí!


Nadácia Šťastné srdcia zakúpila nášmu pacientovi Filipkovi Melichovi hraciu deku s hrazdičkou a mesačné balenie plienok. Filipko po svojej druhej operácii u nas strávil mesiac a čaká ho v budúcnosti ešte určite ďalšia.


Nadácia Šťastné srdcia podporila účasť našej perfuziologičky Renátky Sklenárovej na medzinárodnom perfuziologickom kongrese v Prahe. Prezentovala naše dlhodobé výsledky s použitím mimotelových podporných systémov.


Nadácia Šťastné srdcia pomohla našej pacientke Lilianke Sojkovej a jej rodine zakúpením dojčeneckej výživy a plienok na niekoľko mesiacov. Lilianka od narodenia u nás absolvovala 2 veľmi náročné operácie, pričom celé 4 mesiace strávila u nás v nemocnici. Už je šťastlivo doma so svojou rodinou.


Nadácia Šťastné srdcia darovala autíčko nášmu pacientovi Adamkovi Gunárovi, ktorý tu absolvoval 4.operáciu srdca a po viac ako 40.dňoch odchádza dnes domov. Prajeme mu všetko dobré.


Markus Vajda

Nadácia Šťastné srdcia zakúpila kočík nášmu pacientovi Markusovi Vajdovi, ktorý na našom oddelení strávil po predchádzajúcich 4 a nedávnych 2 operáciách takmer 2 mesiace.


Striekačky

Malý darček Oddelenia detskej kardiochirurugie – striekačky, pre našu malú pacientku Melániu Rašovú.


Ferko Cingel

Nadácia Šťastné srdcia opakovane darovala rodine nášho pacienta Ferka Cingela, ktorý prišiel o mamičku, darčekové poukážky v hodnote 250 Eur.


Nadácia Šťastné srdcia a sestričky Oddelenia detskej kardiochirurugie obdarovali na MDD aj našich pacientov na JIS-ke a oddelení.


Machač 006

Nadácia Šťastné srdcia darovala plienky rodine Jurka Macháča, ktorý u nás strávil 44 dní a absolvoval 2 operácie. Dúfame, že sa mu bude dobre dariť.


Darček Ferkovi Cingelovi

Naše dve Katky, sestričky z Oddelenia detskej kardiochirurugie, boli osobne odovzdať poukážky v hodnote 250 Eur od Nadácie Šťastné srdcia rodine nášho pacienta Ferka Cingeľa. Ďakujeme.


Nadácia Šťastné srdcia zakúpila pre nášho pacienta Sebastiána Fiľarského hojdacie kreslo. Po tom čo u nás absolvoval 2 operácie a v nemocnici strávil 4 mesiace, prajeme jemu a jeho rodine všetko dobré.


Nadácia Šťastné srdcia chce poďakovať firme MioMat – mašinka na zdravé dobroty​ a Zuzana Cackova​ za darovanie 5 Miomatov. Už sme ich stihli podarovať 2 rodinám našich pacientov.


Nadácia Šťastné srdcia darovala rodine nášho pacienta Ferka Cingela, ktorí náhle prišli o mamičku, poukážky do supermarketu v hodnote 200 Eur. Malá pomoc pre pokojnejšie Vianoce….
Vďaka patrí aj Ferkovým darcom:Juraj Benca,Monika Laššáková, Ing.Marian Folba, Marko Michal, Plevoivá Marcela, Ing.Ján Smolen.


Nadácia Šťastné srdcia zakúpila žehličku a obdarovala súrodencov a rodinu nášho pacienta Ferka Cingela. Rok po tom, čo absolvoval 2 operácie a strávil u nás 5 mesiacov, prišiel o mamičku. Sme radi, že sa mu dobre darí a v pomoci jeho rodine budeme pokračovať. Ďakujeme nášmu personálu a sestričkám, že nezabúdajú na našich pacientov v ťažkých chvíľach, a že im pomáhajú vo svojom voľnom čase.


Nadácia Šťastné srdcia zakúpila pre nášho pacienta Adriana autíčko na diaľkové ovládanie. Po 2 týždňoch od operácie náhrady pľúcnej chlopne si ho odniesol domov do profesionálnej rodiny.


Nadácia Šťastné srdcia zakúpila chodítko pre nášho pacienta Ferka Cingela, ktorý odišiel domov z nášho oddelenia po 5. mesiacoch a 2 operáciách.


Nadácia Šťastné srdcia zakúpila športový kočík pre našu pacientku Vivien Tóthovú, ktorá sa zotavuje po ťažkej operácii s komplikovaným priebehom.