Bratislavský Kuriér – Skutočné celebrity

Nasledujúci článok bol zverejnený v časopise Bratislavský Kuriér.

„(…) Asi pred rokom sme sa s manželkou dozvedeli nepotešujúci lekársky verdikt o tom, že naša mladšia dcéra má problémy so srdiečkom a bude nutná operácia. Keď sa rodič dozvie správu, že jeho 4 ročné dieťa má choré srdiečko, že jej nefunguje tak ako má, zosype sa mu svet. Nedá sa popísať slovami to, čo zažíva rodič, keď mu dieťa leží na operačnom stole.

 

Pozitívny šok ma však čakal hneď v deň operácie večer, keď som dozvedel, že budem môcť dcéru navštíviť po operácii už na jednotke intenzívnej starostlivosti detského kardiocentra. Keď som ju uvidel, bol to neopísateľný pocit. Celý hrudník sa jej vlnil, srdiečko si zvykalo na nové pomery, no moje srdce určite tĺklo oveľa rýchlejšie. Vedľa nej ležalo niekoľkodňové bábätko, ktoré malo takisto za sebou operáciu srdiečka. Keď mi na ďalší deň povedali, že už onedlho možno pôjde domov, nechcel som tomu veriť. Neuveriteľné sa však stalo skutočnosťou a dcéru som s neopísateľným šťastím, že to dobre dopadlo, 3 dni po operácii, odviezol domov.

 

Ale prečo to vlastne píšem. Myslím, že slovo celebrita je málo na označenie človeka, ktorý moju dcéru operoval. Pre mňa a myslím, že aj pre ostatných rodičov, ktorých dieťa operoval, je MUDr. Matej Nosáľ hrdina. Príjemný, milý človek bez manierov, napriek tomu, že je skutočná špička vo svojom odbore. (…)  Moja obrovská vďaka rovnako patrí aj celému tímu kardiologického a kardiochirurgického oddelenia Detského kardiocentra v Bratislave.

 

Keď som mu prišiel poďakovať a spýtal sa ho, ako môžem pomôcť, skromne poznamenal, že oddelenie kardiochirurgie zakladá nadáciu Happy Hearts, prostredníctvom ktorej chce ešte viac zlepšiť podmienky pre detských pacientov, ich rodičov, ale i pre prácu na celom kardiochirurgickom oddelení. Akákoľvek finančná podpora nadácie, bez ohľadu na jej výšku, je vítaná. Každé jedno euro, ktorý sa z finančných príspevkov použije, bude prostredníctvom internetových stránok nadácie zverejnené.

 

Dovoľte mi, aby som na záver v mene svojom ako i svojej rodiny poprial pánovi primárovi Nosáľovi ako i celému tímu lekárov a sestričiek v Detskom kardiocentre v Bratislave veľa vyliečených mladých pacientov, rodičov tešiacich sa zo zlepšujúceho sa zdravotného stavu ich detí, veľa radosti z ich úžasnej práce.”

 

Milan Jambor, Starosta Devínskej Novej Vsi

Zdroj: Bratislavský Kuriér, Ročník VIII., číslo 02, strana 3
Celý článok si môžete prečítať v archíve časopisu (kliknutím sem).